سهمیه سوخت خودروهای معلولان بهزیستی به صورت نقدی پرداخت می شود
 • مقدمه

  مقدمه

  سپاس خداوندگاری را که عاملیت برتری انسانها را به یکدیگر تقوا و پرهیزگاری می داند و هرگاه بخوانیمش اجابت میکند و هرگاه در پی خلوتی باشیم ، بی هیچ واسطه ای در حضورش هستیم و همواره برآورنده خواسته های ماست.از آنجائیکه حرکت، لازمه پویائی زندگی انسان ها است برآن باوریم که ...

  ادامه...

 • نظرسنجی

  از بازدیدکنندگان گرامی درخواست می شود با مطالعه متن پيشنهادي منشور حقوق معلولين جسمي – حركتي و حسي نظرات خود را تا تاریخ 15 اسفند 92 به آدرس ایمیل info@iranianhna.ir ارسال نمایند.
  با تشـــکر روابط عمومی انجمن ندای معلولین ایران

  جهت مطالعه متن این قسمت را کلیک نمایید.
 • آخرین اخبار

 • پــــرداخت کــمــک های نــــقــــدی

  روی تصویر زیر کلیک نمایید:

 • تاریخ و ساعت

 • عضویت

 • دعوت به مقاله نویسی

  انجمن نداي معلولين ايران از علاقه مندان به مقاله نويسي دعوت به عمل مي آورد تا مقالات علمي خود را در زمينه هاي مرتبط با معلولين به آدرس ايميل info@iranianhna.ir جهت درج در سايت ارسال نمايند.

  با تشکر ، مديريت سايت
  انجمن نداي معلولين ايران
 • سخن روز

 • خاطره نویسی

 • آرشیو اخبار

 • ورود به بخش ایمیل سایت

 • پخش آنلاین موزیک

 • انتقادات و پیشنهادات

 • آمار بازدید

  تعداد کل مطالب : 395
  بازدید امروز : 377
  بازدید دیروز : 849
  ورودی گوگل امروز : 5
  افراد آنلاین : 2
  بازدید کل : 236340
 • تهران – رییس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس شورای اسلامی گفت : سهمیه سوخت ویژه خودروهای معلولان زیر پوشش بهزیستی که از سال گذشته کارت سوخت آنان شارژ نشده با توافق ستاد حمل و نقل سوخت کشور به صورت نقدی به حسابشان واریز می شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ، ‘ فاطمه آلیا ‘ در حاشیه مراسم افتتاح رونمایی سامانه اشتغال بهزیستی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمار دقیقی از این قشر در دست نیست ، افزود: نبود سامانه ثبت اطلاعات این افراد موجب شده ناهماهنگی هایی میان ستاد حمل و نقل سوخت کشور و بهزیستی بوجود آید.
  وی با بیان اینکه طیف معلولان وسیع و گسترده است ، گفت : درجه معلولیت در افراد متقاضی متفاوت است و باید اولویت را به معلولان با درجه شدید داد تا عدالت برقرار شود.
  آلیا ادامه داد: افراد معلولی که از لحاظ درجه معلولیت در سطح پایینی قرار دارند با موافقت خود اعلام کردند که سهمیه سوخت به افرادی که دچار معلولیت شدید هستند، در اولویت قرار گیرد.

  ***سهمیه سه درصد استخدام معلولان در ادارات نایده گرفته می شود
  وی با بیان اینکه سهمیه سه درصد استخدام معلولان در ادارات نایده گرفته می شود
  گفت : عدم اختصاص این سهمیه موجب رنجش معلولان شده است.
  آلیا تصریح کرد: متاسفانه با توجه به پیگیریهای صورت گرفته تاکنون این سهمیه در استخدام وزارت خانه هایی از جمله آموزش و پرورش و بهداشت لحاظ نشده که از آنان گلایه مندیم .

  خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۳۰۴۵۱۲۳۵

  نقدی بر خبر فوق

  انجمن ندای معلولین ایران وبسیاری از  سازمانهای مردم نهاد معلولین در مورد عدم تحویل سوخت ویژه  به معلولین از ستاد سوخت و شرکت نفت و سازمان بهزیستی گلمند هستند و خانم آلیا هم ….

  ۱ – با توجه به ۲ سال توزیع بنزین بین معلولین دارای خودرو توسط سازمان بهزیستی  جای تاسف است که سرکار خانم آلیا نماینده محترم مجلس و ریئس فراکسیون حمایت از معلولین بفرمایند آمار دقیقی  از این قشر در دست نیست حداقل بهتر است ایشان از  اداره صدور گواهینامه  راهنمایی ورانندگی کشور آمار کسانی را که بدلیل معلولیت گواهینامه ویژه دریافت کرده اند  میگرفتند .

  ۲ – آنهایی که  درد و رنج معلولیت را نکشیده ودرک نکرده اند. نمیتوانند برای برقراری عدالت بین این قشر اظهار نظر نمایند وبهتر است اطلاع داشته باشند که کلیه معلولینی که با هزینه های سنگین شخصی و یا حمایت سازمان بهزیستی  ( دولت ) توانبخشی شده اند و با هزار گرفتاری کار پیدا کرده اند  معلولین خفیف و متوسط هستند که شاغل میباشند و نیاز به پشتیبانی و حمایت  دارند . البته بدیهی است که معلولین شدید هم برای امورات روزمره از قبیل مراجعات درمانی وغیره باید مورد توجه قرار بگیرند . ضمناً هزاران نفر افراد دارای معلولیت متوسط هستند که از ۱۰۰متر پیاده راه رفتن رنج میبرند و درنتیجه پیاده رویهای مکرر دچارمشکلات دیگرو در نهایت شدت معلولیت میشوند و …. بعد تا عدالت تفیسر شود …. ؟

  ۳ – حتماً خانم آلیا از امکانات ویژه نمایندگان ماننده کارت سوخت و هزینه ایاب وذهاب و…. ندارند و استفاده نمیکنند ولی بهتر است اطلاع داشته باشند که از تاریخ تغیر قیمت بنزین به ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان همان معلولین متوسط هم که روزانه ۷ لیتر بزین مصرف دارند و قبلاً برای ۲۱۰ لیتر بزین ۲۱۰۰۰۰ ریال پرداخت میکرده اند . امروز ۱۴۷۰۰۰۰ ریال هزینه پرداخت میکنند اگر در دفتر کارشان ماشین حساب دارند تفاوت را پیدا نمایند. .

  انجمن ندای معلولین ایران

  لطفاً با نظرات خود ما را در بازتاب گستردهء این خبر یاری کنید.

  نویسنده: مدیریت | | ۲ نظر »